Izdelki v akciji

Vaša nakupovalna košarica

Kontaktirajte nas

Košarica
 0,00
Nancy Appleton, G. N. Jacobs: Samomor s sladkorjem – Zakaj nas sladkosnednost ubija

Nancy Appleton, G. N. Jacobs: Samomor s sladkorjem – Zakaj nas sladkosnednost ubija

 14,95 z DDV

Format: mehka vezava
ISBN: 978-961-93045-6-3

Na zalogi

Vam je izdelek všeč in bi ga želeli deliti?

Opis

Gre za nevaren, bel prah, ki povzroča odvisnost in je zelo razširjen po vsej državi. Ni nezakonit. Pravzaprav ga najdemo na ali poleg otroških igrišč, šol, delovnih mest, domov in dopustniških krajih. Dejansko ga zasledimo v skoraj vsej hrani in vseh napitkih, in ko smo enkrat zasvojeni z njim, odvisnosti ne moremo zlahka premagati. Ta škodljivi beli prah je sladkor. Nekoč smo ga krivili le za zobno gnilobo in pridobivanje telesne teže, danes pa ga povezujemo z vrsto bolezni kot so rak, epilepsija, demenca, hipoglikemija, debelost in še marsikatera druga. V tej knjigi, nam izvedenka za odvisnost od sladkorja dr. Nancy Appleton in pisatelj G. N. Jacobs ne bosta razkrila le tega, kako ogromne količine sladkorja v resnici uživamo, temveč nam bosta predočila povezavo med našo trenutno krizo v zdravstvu in sladkosnednostjo.

Samomor s sladkorjem se začne z zgodbo o bitki dr. Appletonove z njeno lastno odvisnostjo od sladkorja. Nato pisatelja raziščeta vse zastrašujoče (in javnosti manj znane) stvari, ki so posledica pretiranega uživanja sladkorja – od večje dovzetnosti za razvoj bolezni do neuravnovešene telesne kemije. Spregovorita tudi o različnih znanstvenih metodah merjenja vpliva sladkorja na glukozo v krvi in pojasnita, zakaj se pri izbiri živil ne smemo zanašati le na omenjene statistike. Pisatelja predstavljata pretresljive informacije o količini sladkorja, ki ga zasledimo v mnogih priljubljenih živilih in napitkih, ter poglobljena pojasnila o boleznih, ki jih danes povezujemo s pretiranim uživanjem sladkorja. Dr. Appletonova na koncu ponudi preprost načrt in recepte, kako izločiti sladkor iz svojega vsakdanjega življenja.
Kot otroci smo bili uročeni z oglasi, ki so nas navadili na sladka živila. Je sploh čudno, da le maloštevilni odrasli uspemo videti temno plat sladkorja? Samomor s sladkorjem osvetljujejo to odvisnost in nam pomaga narediti prvi korak na poti do zdravja.